Kurs – Animator zabaw i gier

249 zł

Zapisz się

Umiejętność ciekawej organizacji czasu wolnego dzieci i dorosłych to prawdziwa sztuka. Jeżeli myślimy poważnie o pracy z dziećmi i młodzieżą czy w ośrodkach turystycznych, warto zastanowić się nad specjalnym kursem i zostać profesjonalnym animatorem gier i zabaw.

 

Czym tak naprawdę zajmuje się animator gier i zabaw? Jego kompetencje są naprawdę szerokie i różnorodne. Potrafi urozmaicić swoją kreatywnością przyjęcia urodzinowe, festyny, wydarzenia kulturalne i sportowe. Jeżeli animuje czas dzieciom ma przed sobą niełatwe, ale wdzięczne zadanie. Proponuje młodym ludziom gry i zabawy, różne formy rywalizacji. Bardzo ważnym jest, aby animator miał również spore kompetencje psychologiczne. Osoba pracująca w tym zawodzie musi umieć ośmielić i przekonać dziecko do zabawy. Do zadań animatora należy też malowanie dziecięcych buziek, tworzenie ciekawych kreacji z balonów oraz wykonywanie spektakularnych baniek mydlanych. Animator gier i zabaw to osoba, która pracuje także podczas turnusów turystycznych, w domach opieki czy ośrodkach pomocy społecznej. Jego praca polega na prowadzeniu wszelkiego rodzaju konkurencji i gier np. fabularnych, karaoke czy zajęć z elementami sportowymi.

 

Czego nauczysz się na kursie Animator zabaw i gier w szkole Żak?

Przede wszystkim dużo dowiesz się o psychologii dziecięcej i mechanizmach, które rządzą ich grupami. Poznasz scenariusze zabaw i gier, które wykorzystasz w pracy zawodowej. Nauczymy się również wykorzystywać swoje własne talenty plastyczne czy sportowe do organizowania czasu wolnego innym. Kurs da ci wiedzę, jak najlepiej poprowadzić zabawy integracyjne dla dorosłych oraz jak we właściwy sposób zachęcić starsze osoby do wspólnej zabawy. Animator gier i zabaw to wspaniałe zajęcie dla osób otwartych, pełnych, życia i kontaktowych, jednak stanowi też dobre uzupełnienie wykształcenia pedagogicznego.

r

Tryb nauczania

Stacjonarny, wieczorowy, zaoczny

#

Czas trwania

10 godzin

d

Uzyskany dokument

Zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem MEN, certyfikat lub/i suplement

Perspektywy pracy

  • Domy pomocy społecznej
  • Ośrodki pomocy społecznej
  • Ośrodki wczasowe
  • Przedszkola
  • Szkoły
  • Świetlice

798 299 599

pon – pt: 9.00 - 17.00

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp
Zapisz
się online

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.