• zak.edu.pl  »
  • Aktualności  »

Uczysz się na kierunku „Transport i logistyka” być może poniższa informacja będzie ciekawa dla Ciebie.

31.8.2020

XII Europejski Kongres Gospodarczy
2-4 września 2020
Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice

Logistyka i transport na XII Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jak pandemia wpłynęła na skalę przewozów? Czy zahamowane zostały: rozwój infrastruktury transportowej i inwestycje w logistyce? Jak zmienia się transport publiczny? Jakie są krajowe priorytety a jak zmieniły się cele unijnej polityki transportowej? Logistyka i transport w różnym ujęciu ważnymi tematami XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

ZAREJESTRUJ SIĘ

3 września 2020 r. | 9.30-11.00
Strategia transportowa dla Polski

Krajowe priorytety, cele polityki transportowej UE, nowe inwestycje w naszym regionie. Zmiany w przepływach towarów, odbudowa łańcuchów logistycznych. Kwestie zrównoważonego transportu, emisyjność a polskie realia. Wpływ regulacji na konkurencyjność kolei. Optymalna gęstość sieci drogowej i kolejowej. Dokończenie kluczowych inwestycji infrastrukturalnych – spodziewane efekty „domknięcia" sieci. Znaczenie Centralnego Portu Komunikacyjnego dla systemu transportowego Polski.

3 września 2020 r. | 13.30-14.30
Logistyka dziś i jutro

Wpływ pandemii na skalę przewozów. Rozwój infrastruktury transportowej a inwestycje w logistyce magazynowej. Warunki uzyskania trwałego wzrostu przewozów cargo kolejowego wobec zmieniającej się struktury polskiej gospodarki. Transport intermodalny – perspektywy wzrostu i potrzeby infrastrukturalne. Wywołane pandemią zmiany zmiany na mapie światowego handlu– fakt czy chybione prognozy? Czy Polska pozostanie na Nowym Jedwabnym Szlaku? Nowe technologie w łańcuchu dostaw.

3 września 2020 r. | 14.30-15.00
Nowe perspektywy dla polskich portów morskich

Rozbudowa najważniejszych portów morskich w Polsce – inwestycje w infrastrukturze komunikacyjnej i portowej. Warunki dalszego rozwoju. Polskie porty hubem dla Europy Centralnej i Północnej. Transport morski w zielonej gospodarce.

2 września 2020 r. | 16.30-18.00
Publiczny transport – rewolucja z przeszkodami

Krok wstecz – transport publiczny czy indywidualny? Finansowe, prawne i zdrowotne uwarunkowania funkcjonowania organizatorów transportu zbiorowego w miastach. Gdzie jest pasażer? Normalizacja popytu pod presją ograniczeń. Zielony Ład w transporcie publicznym. Koleje aglomeracyjne szansą dla komunikacji miejskiej. Konieczne inwestycje w infrastrukturę, synchronizacja z innymi rodzajami transportu. Monorail, metro, ekologiczny tabor, technologie smart – pomysły na transport zbiorowy w miastach.

Udział w debatach udział wezmą m. ‌in.:

Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury

Halina Brdulak, Katedra Zarządzania Międzynarodowego, Instytut Międzynarodowego Zarządzania i Marketingu, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Marek Dobrzycki, Managing Director Panattoni Europe

Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie

Robert Goc, dyrektor ds. rozwoju Śląskiego Centrum Logistyki

Marcin Korolec, minister środowiska w latach 2011-2013, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych

Grzegorz Kwitek, członek zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Jakub Majewski, prezes zarządu Fundacji „Pro Kolej"

Ireneusz Merchel, prezes zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe

Sławomir Michalewski, wiceprezes zarządu ds. finansowych Zarząd Morskiego Portu Gdańsk

Robert Nowakowski, członek zarządu DB Cargo Polska

Krzysztof Niemiec, wiceprezes zarządu Track Tec

Adam Kłos, dyrektor departamentu handlowego, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk

Jana Pieriegud, Katedra Transportu, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Paweł Pucek, członek zarządu DB Cargo Polska

Marek Staszek, prezes zarządu DB Cargo Polska

Maciej Tarasiuk, Senior Investment Director Aberdeen Standard Investments

Robert Tomanek, Katedra Transportu, rektor w kadencji 2016-2020, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury

Pełna agenda dostępna jest na stronie.